Teslimat Politikası

Teslimat Politikası

Siparişleriniz, anlaşmalı kargo firması ile tarafınıza teslim edilmektedir.
– Tüm yurt içi siparişlerinizde, alt limit olmadan bütün siparişleriniz için kargo ücretsizdir.
– KKTC ve yurt dışı siparişlerinizde kargo ücreti alıcı tarafından ödenmektedir.
– KKTC ve yurt dışından vereceğiniz siparişlerinizde oluşabilecek vergi ve harçlar alıcı tarafından karşılanmaktadır.
– KKTC ve yurt dışından vereceğiniz siparişlerinizde kargo kuralları gereği bazı ürünlerin gönderimi yapılamamaktadır.
– Kargonuz, tarafınızdan aksi belirtilmedikçe sipariş verenin adına gönderilmektedir. Adreste bulunmadığınız taktirde 1. derece akrabalarınıza kimlik ibraz edildiğinde teslim edilebilmektedir. Bunun haricindeki teslimatlar kargo firmalarının inisiyatifindedir.
– Kargo teslimi sırasında adreste bulunamadıysanız kargonuz teslimat şubesinde genellikle 3 iş günü bekletilmektedir. Bu süreler içerisinde teslim alınmayan kargolara tarafımıza geri gönderilir. 2. kez kargoya teslim edilen siparişlerin kargo ücretleri alıcı tarafından karşılanmaktadır.
– Kargonuzu teslim alırken mutlaka kargo görevlisi eşliğinde kontrol ederek teslim alınız. Kargonuzla ilgili herhangi bir problem olduğunu düşünüyorsanız kargo görevlisine tutanak tutturup kargoyu teslim almayarak çağrı merkezimizle iletişime geçmeniz yeterlidir.
– Siparişinizin kargoya tesliminden sonra adres değişikliği için çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.
– Hafta içi saat 14:00, Cumartesi günleri saat 12:00’a kadar verdiğiniz siparişleriniz ürünlerinizin tamamı stoklarda hazır ise aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Belirtilen saatlerden sonra vereceğiniz siparişleriniz bir sonraki iş günü işleme alınacaktır. Siparişinizdeki ürünlerin bir veya bir kaçı stoklarımızda bulunmuyor ve temin süresi 2 iş gününden fazla ise müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir.
– Kargolarınızın tarafınıza teslim süreleri kargo firmaları tarafından belirlenmektedir. Bu süreler kargo firmasının yoğunluğuna, hava şartları gibi sebeplere bağlı olarak değişebilmektedir. Kargo şubesinin bulunmadığı merkeze uzak köy ve bölgelerde teslimatlar sınırlı olabilmektedir.
– Resmi tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.
– Eğer siparişinizin teslim edilmesi, kargo tarafından belirtilen süreyi aştıysa, çağrı merkezimizi arayabilir veya arama talebi bırakabilirsiniz. Temsilcilerimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.